Madonas BJSS basketbola nodaļas jaunie spēlētāji aizvadījuši 6 nedēļas dienas nometnēs-tepat Madonā. No 16.-20.augustam, pēdējā nometnes nedēļā, U-16 un U-15 vecuma grupas komandu spēlētāji aizvadīja 11 smagus treniņus un devās uz A.Kraukļa piemiņas turnīru Rīgā. No 20.-22.augustam U-16 komanda turnīrā aizvadīja 6 spēles. Turnīrā puišiem bija uzkrājies milzīgs nogurums, bet galvenais mērķis-pārbaudes spēles, lai sparastu tuvojošās sezonas labojamās kļūdas un mīnusus –ir panākts, kā arī ir skaidrs, ka slēpojot, spēlējot hokeju un veicot VFS treniņus netiekam līdzi komandām jeb tiem spēlētājiem, kas kaut kādā veidā tomēr ir tikuši sporta zālēs pandēmijas laikā.

    Alfrēds Krauklis – Latvijas basketbola leģenda, izcils Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības spēlētājs, treneris, pedagogs un paraugs jaunajiem basketbolistiem un treneriem. 1939. gada Eiropas basketbola čempionāta sudraba medaļas ieguvējs.

  1. gadā VEF sporta klubā A. Krauklis bija līdzautors vīriešu basketbola komandas “VEF” dibināšanā, būdams arī šīs komandas 1. treneris. Kraukļa vadībā 1961. gadā tika dibināta arī Bērnu un jaunatnes sporta skola – BJBS “VEF”. Daudzi jaunie basketbola skolas audzēkņi papildināja arī “VEF” vīriešu meistarkomandu. Alfrēdam Kraukliem aizejot mūžībā, BJBS “VEF” vadība un treneri visai Latvijas basketbola sabiedrībai paziņoja, ka BJBS “VEF” tiks nosaukta viņa vārdā – Alfrēda Kraukļa VEF basketbola skola.

     Pirmais Alfrēda Kraukļa piemiņas basketbola turnīrs notika 1992. gada novembrī. Tajā piedalījās kopumā 46 komandas 6 puišu vecuma grupās no 5 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Krievijas. Pēdējo 5 gadu laikā turnīrs pakāpeniski ir papildinājis dalībnieku skaitu arī ar meiteņu komandām, kļūstot par vienu no lielākajiem bērnu basketbola turnīriem Baltijā. 28. piemiņas turnīrā 2019.gadā tika fiksēta rekordliela ārvalstu komandu pārstāvniecība – turnīrā piedalījās 97 komandas no kopumā 10 valstīm (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Zviedrijas, Dānijas un Turcijas).

     Protams, šogad sacentāmies tikai pret labākajām Latvijas komandām. Turnīrā, āra laukumos, spēlējām pret Bertānu Basketbola skolas, A.Kraukļa VEF 1 un 2 komandām, Mārupes SC un BS Rīga/Jugla vienaudžiem. 5 spēlēs zaudējām, 1 uzvara un sapratām savas vājās vietas pie kā jāpiestrādā.

     Pa to laiku "Ghetto Basket" 13. sezonas labākās komandas vīriešu konkurencē tika noteiktas ceturtdien, 19. augustā Rīgā, Grīziņkalnā notikušajā "Ghetto Basket Lite Quest" finālposma laikā. Kamēr Latvijas 3x3 U-18 izlases pamatsastāvs devās uz Nāciju kausa izcīņu Rumānijā, tikmēr U-19 vecuma grupā 15 komandu konkurencē finālposmā uzvaru izcīnīja Edija Skujas un Latvijas 3x3 U18 kandidātu komanda "Slota" (M.Bumbieris, M.D. Gailis, E.Skuja, K.Vanags). Un jau nākamnedēļ, 24. un 25. augustā, Rīgā notiks starptautiskais 3x3 basketbola turnīrs Ghetto Basket Riga Challenger, kurā mūsu olimpieši pirmoreiz pēc zelta izcīnīšanas Olipiādē spēlēs mājās. Sīva cīņa gaidāma arī Elite Air Slam Dunk konkursā, kur ar labākajiem Eiropas un pasaules meistariem sacentīsies Kristaps Dārgais.

     21.augustā- atgriežoties no A.Kraukļa turnīra, apvienošanas kārtībā izdevās startēt Ogre „Rags” 3x3 basketbola sacensību 5.posmā. 9 komandu konkurencē U-15 (2006./07.g.dz.) vecuma grupā komanda „3x3 Madona 06” (J.D.Bortņikovs, R.Ščeglovs, M.Peilāns, R.D.Iecelnieks) izcīnīja 2.vietu, bet komanda „3X3 Madona 006” (R.Kurzemnieks, J.Liepiņš, K.P.Pātaga, A.Fiļimonovs) izcīnīja 4.vietu.

     Tuvojoties jaunam mācību gadam-vēlos atgādināt, ka Madonas BJSS basketbola nodaļa uzņem un turpina papildināt komandu rindas sekojošās vecuma grupā: 2013./2014./2015.g.dz.zēni-A.Beķeris; 2010./2011./2012.g.dz.-M.Sokolovs, 2006./07./08./09.-A.Beķeris.

 

Uz tikšanos basketbola laukumos!

 

Agnis Beķeris

basketbola treneris