Latvijai vēsturisko pirmo zelta medaļu distanču slēpošanā izcīnījis madonietis Lauris Kaparkalējs, kurš šodien rādīja lielisku ātrumu un taktiku, kļūstot par uzvarētāju sprintā brīvajā stilā Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā (EJZOF), kas norisinās Somijas pilsētā Vuokati un kur sacenšas 2003. un 2004.gadā dzimušie slēpotāji.

     Tā Latvijai pēc madonieša Rinalda Kostjukova 2009.gadā iegūtās bronzas EJZOF sprintā un Patrīcijas Eidukas šogad pasaules U23 čempionātā izcīnītā sudraba 10km klasikā Latvijai ir trešā medaļa distanču slēpošanā šāda un līdzīga mēroga sacensībās, kā arī pirmā zelta medaļa slēpošanas sporta veidos.

     Šodien Latvijas jaunie distanču slēpotāji ļoti labi iesāka sprintu, trijiem izdodoties pārvarēt kvalifikāciju un tikt ceturtdaļfinālā jeb labāko trīsdesmitniekā. To 74 slēpotāju konkurencē puišiem paveica madonietis Lauris Kaparkalējs, turklāt ar otro ātrāko laiku, un Edijs Eiduks (28.laiks) no Vecbebriem, kā arī rīdziniece Samanta Krampe (11.laiks) 64 meiteņu konkurencē.

     Ceturtdaļfinālā Eiduks parādīja labu sniegumu, apsteidzot divus par sevi kvalifikācijā ātrākus konkurentus, finišējot ceturtajam braucienā un kopējā ieskaitē iegūstot 20.vietu. Patrīcijas jaunākajam brālim pietrūka nieka 0,01 sekunde līdz trešajai vietai braucienā, kas kopvērtējumā dotu vietu piecpadsmitniekā jeb Top15. Kaparkalējs, kurš pirms dažām dienām izcīnīja 10km slidsolī 8.vietu, kontrolēja situāciju ceturtdaļfinālā un finišēja pirmais, pārliecinoši tiekot pusfināla divpadsmitniekā. Pusfinālā madonietis bija otrajā braucienā, kurā pretendēja uz uzvaru, bet finiša taisnē salūza nūja, tāpēc sanāca finišēt tikai trešajam, taču pēc laika kā “veiksmīgais zaudētājs” viņš tika fināla sešiniekā. Finālā Daiņa Vuškāna audzēknis nostartēja teicami un pārspēja visus konkurentus, izcīnot savu pirmo medaļu un Latvijas pirmo zeltu. Jau pirms mēneša pasaules junioru čempionātā 16.vietu ieguvušais Kaparkalējs parādīja, ka pusfināls toreiz bija reāli sasniedzams.


Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskais festivāls, distanču slēpošana, 1,1km sprinta fināli brīvajā stilā jauniešiem

V. Sportists Valsts Rezultāts
1. Lauris Kaparkalējs Latvija 2:00.03
2. Ilke Melnits Somija +0.40
3. Ludvigs Bergs Zviedrija +1.06
4. Eliass Danielsons Zviedrija +1.75
5. Ilans Pitjērs Šveice +5.53
6. Luka Vērle Vācija +15.79
       
20. Edijs Eiduks Latvija

 

Rolands Eliņš

Sportacentrs.com